Představení projektu www.eshop-import.cz

Pro Prestashop existuje mnoho modulů pro import dat. Jenže to je základní univerzální řešení. Pokud zákazník potřebuje importovat data sofistikovaněji, musí tak jak tak zaplatit programátorovi za úpravy pro každý z feedů jednotlivých dodavatelů. Nebo může použít systém eshop-import.cz. Programátor pouze napojí data dodavatele do systému a pak už vše probíhá plně automaticky.

Hlavním problémem, kteří zákazníci řeší, jsou marže u produktů a jejich roztřídění do kategorií. Dodavatel má totiž svoje třídění produktů a zákazník taky. Když má zákazník více dodavatelů, chce mít jejich data jednotně sloučená. V administraci systému eshop-import.cz zákazník vidí seznam svých dodavatelů, pro každého z nich si může upravit převodní tabulku kategorií „dodavatel vs. eshop“, může nastavit blokování kategorií nebo produktů, které nechce importovat a může si pro jednotlivé kategorie nebo i produkty nastavit marže v procentech. Marže může být kladná i záporná a lze také určit pro různé cenové hladiny. Např. Produkt do 100,- Kč má v kategorii marži 12%, produkt do 2000,- pouze 7%. Stává se, že dodavatel upravuje kategorie, přidává nebo ubírá produkty či jinak zasahuje do exportních dat. Toto eshop-import.cz hlídá a v případě, že narazí na nesrovnalost, informuje o tom klienta emailem.

eshop-import.cz

Jak to teda funguje? Zákazník poskytne data dodavatele. Tato data se propojí s nastavením v administraci www.eshop-import.cz, kde se automaticky upraví podle pravidel určených klientem a nahrají na e-shop. Nové produkty se nahrají jako nové včetně všech dostupných atributů, u existujících produktů upraví aktuální cenu, dostupnost, případně dodavatele nebo jiné hodnoty podle požadavků klienta. Tato funkce je dobrá tehdy, má-li zákazník více dodavatelů se stejným zbožím a potřebuje prodávat zboží toho, kdo má produkt skladem nebo levnější. Každý zákazník si může určit svoje pravidla importu.

Nejedná se o žádné univerzální řešení. Pro každého klienta a dodavatele se systém upravuje. Importy a aktualizace dat mohou probíhat automaticky až 4x denně v klientem danou hodinu nebo si může zákazník spouštět importy ručně podle svého uvážení přes odkazovou řádku v prohlížeči. Přidání nového dodavatele do systému je otázkou chvíle a není třeba systém předělávat.

V ceně importů je i roční podpora ze strany eshop-import.cz. Průměrná cena na prvního dodavatele se pohybuje kolem 2000,- Kč, každý další kolem 1000,- Kč. Přesné ceny se určují podle feedu dodavatele.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *